15 důvodů, proč zahodit iPhone

Vlastníte iPhone či jiný chytrý telefon? A cítíte se díky němu produktivní? Po mé měsíční zkušenosti s hloupým mobilem s vámi musím polemizovat. Smartphone vás nenechá odpočinout, odvádí vaši pozornost a přináší do života stres. Dám vám radu… Zahoďte ho!

Prostě se ho zbavte. Myslím to vážně. Těžké, co? Úplně vidím, jak sami sebe přesvědčujete, že je užitečný, že zvyšuje vaši produktivitu. Blbost. Vaše mysl pouze ospravedlňuje hračku okrádající vás o čas i peníze.

Pravda je následující:

1/ iPhone vám nedopřeje odpočinku

Nenechá vás chvilku offline. Bez přestání vás zásobuje novými informacemi, požadavky a úkoly. Zvyknete si na to. Když vjedete do tunelu, myslíte, že 5 minut bez 3G připojení nevydržíte.

2/ iPhone vás nepustí z práce

Vaše práce nezůstává v kanceláři. Nezbavíte se jí na obědě. Nezbavíte se jí na záchodě. Nezbavíte se jí nikde.

3/ iPhone vás vyrušuje

Neustále odvádí vaše soustředění. Facebook, Twitter, ICQ, Skype, smsky, emaily, telefonáty… uáááá!

4/ iPhone z vás udělá závisláka

Máte nutkavou potřebu sdělovat světu, co děláte a jak se při tom cítíte. Nefunguje-li Twitter, život pro vás ztrácí smysl.

5/ iPhone vám vykrade byt

Kdekoliv jste, s klidem to na sebe prásknete. Foursquare nebo Gowalla? No přece obojí. Proč neříct zloději, že právě nejste doma?!

6/ iPhone vám podsouvá zbytečnosti

Existují miliony služeb nabízejících aplikaci pro iPhone. Neexistuje rozumný důvod, proč tyto služby používat. Ale co, za zkoušku nic nedáte…

7/ iPhone vás zaměstnává

Neustále instalujete všemožné aplikace. Hrajete si s nimi a říkáte si, jak jste efektivní. Nepřipustíte, že tužka a papír by posloužily lépe.

8/ iPhone vás pohlcuje

Místo věcí kolem sebe věnujete pozornost iPhonu. Nezaznamenáte, že vám ujelo metro. Nepozdravíte přítele, s kterým jste se právě minuli. Možná si nevšimnete červené na přechodu…

9/ iPhone vám nedá spát

Se svým pokladem (telefonem, bohužel) si hrajete dlouho do noci. Ráno nechcete vstát, jste unavení, ale nevadí. Dokonalý budík, sledující spánkový cyklus, vás z postele vytáhne.

10/ iPhone vás nutí synchronizovat

Neustále něco synchronizujete a pochvalujete si, jak jednoduché to s iPhonem je. Kdybyste nic nesynchronizovali, bylo by to jednodušší. Nemyslíte?

11/ iPhone vás stojí spoustu peněz

Opravdu chcete investovat do něčeho, co zvyšuje váš stres? Jistě, má to výhody. Za slušný peníz máte internet vždy po ruce, aplikace stahujete pohodlně z iTunes. Tak pohodlně, že si ani nevšímáte, kolik to vše stojí.

12/ iPhone vás fanatizuje

iPhone se vám líbí. Říkáte si: „Co zkusím dál?“. A pokud jste dost velcí blázni, koupíte si iPad, iPod, iMac… nový iPhone. Peněženka naříká, ale vám to nevadí.

13/ iPhone vás ohrožuje

Stejně jako se iPhone líbí vám, líbí se i partičce stojící opodál. Počkají si za rohem a v lepším případě přijdete jen o iPhone.

14/ iPhone si vás připoutává

Jakmile ho máte, namluvíte si, že je užitečný. Nechcete se ho zbavit. Stala se z něj další věc, na které lpíte. Přitom dokud jste ho neměli, v nejmenším vám nechyběl.

15/ iPhone vás nečiní šťastnými

Ač na první pohled možná dokonalá, je iPhone pouhá věc. A jak známo, věci nás šťastnými nedělají. Prodejte ho a jeďte raději na dovolenou!

Vždycky jsem byl fanoušek mobilních telefonů a technologií obecně. Chtěl jsem vždy to nejlepší. Když přišel mobilní internet, bylo to bezvadné. Mohl jsem na něj, kdy se mi zachtělo. Žádná omezení.

Teď měsíc používám hloupý mobil a vychutnávám si to. K čemu jsou aplikace na kdejakou blbost, neustálé spojení se světem a vyřizování emailů na pláži? Naprostá většina věcí, které na mobilu děláme, je zbytečná – kdybychom ho neměli, neděláme to.

Chytrý mobil nepotřebujeme. Nevím jak vy, ale já nejspíš zůstanu u toho hloupého.

Výzva: Vydrželi byste bez smartphonu? Zkuste to! Věnujte tomu den, týden nebo měsíc. Možná zjistíte, že vám vůbec nechybí. Dokážete to?!

Poznámka pod čarou: Článek necílí jen na majitele iPhonu, nýbrž na všechny majitele chytrých telefonů. iPhone jsem použil jako příklad – předem říkám, že proti němu ani jeho majitelům nic nemám.

Dejte mi hlas na Linkuj! a Svatý Antoníček vám to stokrát vrátí… 😀

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..