7 tipů, jak přestat surfovat a začít něco dělat

Také máte oblíbené weby, které prohlížíte pořád dokola? Máte spoustu práce, ale předtím než začnete, je musíte zkontrolovat. Jdete se kouknout na Facebook, mrknete na Twitter, zkontrolujete email a RSS čtečku. Pak si uvědomíte, že jste dlouho nebyli na Facebooku a bludný kruh začíná odznovu.

Víte sice, že den proflákaný na internetu vám není ničím prospěšný, vlastně vás to ani nebaví. Nudíte se, ale nemůže přijít na jakoukoliv činnost, které byste se chtěli právě teď věnovat… Věřím, že nejsem sám, kdo čas od času tento problém řeší. Přináším proto několik tipů, které mi v boji proti bezcílnému brouzdání pomáhají.

1/ Zamyslete se

Zastavte se a chvíli popřemýšlejte, co vám bezdůvodné potulování po internetu přináší. Opravdu potřebujete říct světu, že jste včera dobře zakalili, přečíst si, koho zase sbalil Vůdce a mezitím desetkrát zkontrolovat mailbox? Pravděpodobně ne. Nebude tedy lepší začít něco dělat? Cokoliv. Takhle strávený čas je přeci k ničemu.

2/ Zredukujte zdroje

Zamezte ztrátě času odstraněním zbytečných informačních zdrojů. Skryjte na Facebooku statusy „přátel“, které jste potkali poprvé a naposled na Pepíkově oslavě. Projděte si Twitter a zvažte, zda jsou všichni sledovaní pro vás přínosem. Zrevidujte RSS čtečku a smažte blogy, které vás dlouho ničím nezaujaly. Buďte nekompromisní. Zredukujte zdroje o 50% a budete-li se na to cítit, dejte si druhé kolo.

3/ Motivujte se

V situaci, kdy se vám do ničeho nechce, často pomůže motivační článek. Nějaký, který vám připomene, jak důležité jsou vaše cíle, jak příjemné je s nimi pohnout kupředu, nebo poradí, jak z bludného kruhu ven. Uložte si do záložek tento článek a až se vám nebude chtít nic dělat, přečtěte si jej.

TIP: Další motivační články naleznete kromě mého blogu například na mitvsehotovo.cz nebo zenhabits.cz

4/ Začněte

Překonejte svůj odpor a pusťte se do toho. Jakmile to uděláte, zjistíte, že práce není tak hrozná. Pravděpodobně vás bude bavit mnohem víc, než bezcílné brouzdáním po internetu. Budete si říkat: „Proč jsem vlastně nezačal dřív?“

5/ Soustřeďte se

Jestliže jste již s prací začali, nedovolte, abyste se dostali zpátky do bludného kruhu brouzdání. Napadne-li vás zkontrolovat mailbox, Facebook nebo Twitter, zhluboka se nadechněte, řekněte si „NE!“ a myšlenku zažeňte.

TIP 2: Pokud používáte Google Chrome, od rušivých stránek vás spolehlivě ochrání výborný plugin Concentrate, sloužící k tvorbě blacklistu webů a jejich následné blokaci po vámi zvolený čas. Obdobný plugin nepochybně existuje také pro Firefox.

6/ Nenechte se rušit

Není nic horšího, než počítač upozorňující na každý nový email, zprávičku na Twitteru či status na Facebooku. Je velmi pravděpodobné, že s prvním upozorněním sklouznete zpět k bezcílnému brouzdání. Všechna upozornění si proto raději vypněte.

7/ Bavte se

Jestliže i přes všechnu svoji snahu nejste schopni pracovat, nevadí. Přečtěte si knihu, jděte si zaběhat nebo běžte na pivo. Nemějte výčitky a pořádně si to užijte. Zpět se vrátíte odpočinutí a s novou chutí do života.

To je ode mne pro dnešek vše. Pokud používáte nějaké další metody, které jsem v článku nezmínil, budu rád, podělíte-li se o ně v diskuzi.

Námět k diskuzi: Vypozoroval jsem, že nechuť do práce se u mě paradoxně projevuje poté, kdy dosáhnu nějakého většího cíle. Najednou mám pocit, že je vše hotovo, ostatní cíle jsou daleko a mě se nechce pouštět do jejich realizace. Máte to taky tak nebo jsem výjimka?

Oslovil vás článek? Hlasujte pro něj ZDE na Linkuj.cz a dejte vědět ostatním, že stojí za přečtení. Za každý hlas děkuji.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..