Jste vyčerpaní? Začněte běhat!

Začít běhat bylo tím nejlepším rozhodnutím, které jsem v nedávné době udělal. Dlouho předtím jsem se žádnému sportu nevěnoval, celý den trávil u počítače a můj největší sportovní výkon byla cesta do hospody. Nedostatek fyzického pohybu zapříčinil, že mě moje práce přestávala bavit, byl jsem unavený a znuděný stereotypem. Čím je můj stav mysli způsoben jsem nevěděl do doby, než jsem se náhodou dostal k myšlence začít běhat. Jakmile jsem poprvé vyběhl, všechno se změnilo.

Po prvních pár metrech jsem dostal neuvěřitelnou radost z pohybu a projel mnou intenzivní pocit volnosti. Představa, že jsem nespoutaný, všechny starosti nechávám za sebou a mohu běžet kamkoliv se mi zachce, mě doslova pohltila. Najednou nezáleželo na tom, že do zítřka musím stihnout práci pro důležitého klienta, nezáleželo na mých ostatních problémech. V tu chvíli jsem existoval jen já a svět kolem mě.

Běhu jsem věnoval veškerou koncentraci, a i když se to může zdát absurdní, odpočíval jsem. Když běžíte, soustřeďte se pouze na přítomnost. Vy, cesta a nějaký ten „power song“. Dejte všechno své úsilí do toho, abyste doběhli do cíle. Nezastavujte! Každý další krok bude bolet. Je to výzva! Dokažte si, že na to máte. Radost v cíli vás mnohanásobně odmění. Po doběhnutí si odpočiňte, dejte si sprchu a budete se cítit jako znovuzrození.

Dalším důvodem, pro který běh miluji, je podobnost s reálným životem. Když vás zaujme nová věc a „vyběhnete k cíli“, obvykle jste nadšeni. Nejraději byste jí věnovali všechen svůj čas. Až s přicházející únavou začíná vášeň opadat, postupně se z ní stává dřina a vy máte pocit, že své mety nikdy nedosáhnete. Jenže cíl se přibližuje. Nevzdáváte to. Doběhnete a přichází velké zadostiučinění. Vždy, když vydržím běžet až do cíle a uvědomím si, že stejným způsobem mohu dosáhnout čehokoliv, obrovsky mě to motivuje.

7 důvodů proč začít běhat

  • Pocit volnosti – Svoboda, kterou okusíte po vyběhnutí je neopakovatelná. Umocnit ji můžete dobře volenou hudbou nebo načasováním běhu na dobu západu či východu slunce.
  • Útěk od problémů – Všechny vaše problémy a povinnosti, necháte stranou. Soustředíte se na radost z pohybu a necháte svou mysl odpočinout. Až se vrátíte, dost možná najdete to pravé řešení.
  • Zdraví – Tím, že pravidelně běháte, děláte hodně pro celé své tělo, ať už se jedná o srdce, oběhovou soustavu nebo vaši postavu.
  • Seberealizace – Stanovte si své běžecké cíle a jděte za nimi. Nemusí to být rovnou maraton. Každý kilometr zlepšení vám udělá radost.
  • Motivace – Dosahováním svých běžeckých cílů, jste motivování k dosažení těch ostatních. Běh vás navíc učí vytrvat.
  • Zábava – Pokud s běháním chvíli vydržíte, již se do něj nebudete muset nutit. Stane se z něj zábava a vy se budete těšit, až zase vyběhnete.
  • Klid – Běh bude možná jedinou částí dne, kterou strávíte sami se sebou. Užijte si to!

Tak co, začnete?

Tagy:
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..