TOP 10 článků o osobním růstu

Také máte pocit, že opravdu kvalitních článků o osobním rozvoji není na českém internetu mnoho? Zkusil jsem proto nalézt 10 nejlepších. Pátral jsem po článcích, které něčím vynikají, nabízejí zajímavé tipy či odlišný pohled na věc. A jak jsem dopadl? Posuďte sami.

Tipy & triky

1/ Petr Mára: Jak zvládnout pracovní nával a stres a přitom se nezbláznit?

Český GTD guru, Petr Mára v  článku nabízí 10+1 tipů, jak efektivně pracovat a nezapomenout přitom žít. Článek je opravdu komplexní a s klidem mohu říct, že na toto téma nenajdete lepší.

2/ Lukáš Bajer: 8 tipů, jak překonat nechuť nejen k práci

Článek zmiňuje několik strategií, připravených pomoci v boji s prokrastinací. Lukáš Bajer je autorem desítek článků na svém blogu i serveru mitvsehotovo.cz. Vybrat pouze jeden bylo proto celkem obtížné.

3/ Tomáš Bleša: Jak vstávat brzy aneb ranní ptáče

Ani zde nebylo úplně jednoduché vybrat nejlepší článek. Blog zaměřený na osobní rozvoj a podnikání je sice aktualizovaný spíše zřídka, o to zajímavější však jsou postřehy autora. Nakonec jsem vybral příspěvek o brzkém vstávání, jelikož na toto téma najdete lepší jen stěží.

4/ Kateřina Karan: Jak se super rychle naučit cizí jazyk

Tak tady jsem neváhal! Všechny zmíněné tipy jsou do jednoho velmi přínosné. Promagazin.cz je celkově užitečný blog, škoda jen, že zřídka aktualizovaný.

5/ Vůdce: Jak sbalit holku

Zde jsem si nebyl úplně jistý, jestli „balení“ do tohoto výběru patří. Nakonec jsem však usoudil, že ano. Chcete-li vědět, po čem ženy touží, tento blog je správná volba.

Názory & inspirace

6/ Petr Mára: Život & Timemanagement – jak se mění jejich pojetí v čase

Dnes již druhý článek Petra Máry se zamýšlí nad vývojem člověka a změnou jeho priorit v čase. Jedná se o výtečně napsaný článek, který by zde rozhodně neměl chybět.

7/ Pavel Králíček: O normálnosti

Výstižný článek Pavla Králíčka poukazuje na to, že mnohdy je lepší být „divný“ než „normální“. Na jeho blogu naleznete především postřehy o životě a osobním rozvoji.

8/ Dadajax: Jak málo stačí

Přestože se blog rozvoji osobnosti příliš nevěnuje, tento článek jsem si nemohl odpustit. Na příkladu dokonale ukazuje, co dokáže jedno vlídné slovo a jak moc záleží na správném přístupu.

9/ Mordemy: Vyplácí se dělat chyby

Skvělý článek upozorňující, že na neúspěch je třeba pohlížet z té lepší stránky – bez něho bychom totiž úspěchu nikdy nedosáhli. V dalších příspěvcích se autor věnuje především společnosti, psychologii a vztahům.

10/ Lukáš Gregor & Lukáš Bajer: Time management není o uklizeném stole

V rozhovoru se na otázky okolo GTD táže Lukáš Gregor. Od Lukáše Bajera se dozvíme víc než jen o uklizeném stole…

+ Digit.cz: Mějte svůj čas pod kontrolou aneb jak aplikovat metodu GTD

Na konec jsem si nechal 29. díl Digitu. Je věnován GTD a právě u něj pro mě všechno začalo.

Závěrem

Ač jsem si zprvu nebyl jistý, zda dám deset článků dohromady, nakonec jich bylo dost a já musel dlouze vybírat. Opominul-li jsem tedy nějaký příspěvek nebo blog, neváhejte se o něj podělit v komentářích.

Líbilo se? Přidejte hlas na Linkuj!

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..